صفحه اصلي > آموزشی, نرم افزار, طراحی pcb > بهترین نرم افزارهای رایگان طراحی PCB

بهترین نرم افزارهای رایگان طراحی PCB


24 اسفند 1394. نويسنده: kiyanmajd
درود
آیا شما به یک نرم افزار یا ابزار رایگان طراحی PCB جهت عملی ساختن مدار طراحی شده توسط خود شما نیاز دارید؟ بنابراین لیستی که اینجا بیان می شود، به شما 10 تا از بهترین نرم افزارهای موجود برای طراحی PCB بر روی اینترنت ارائه داده می شود که به شما کمک می کند تا PCB خود را سریعتر و راحت تر ایجاد کنید و بسازید. این لیست را در این مقاله خواهید دید.

1-EasyEDA
این سایت یکی از نرم افزارهای طراحی PCB تحت وب و فضای ابری و بدون نیاز به نصب و بسیار عالی می باشد برای هر کسی که با طراحی الکترونیک درگیر است، محیط شماتیکی قدرتمد و یکپارچه، شبیه سازی مدار چندگانه و طراحی لایه های PCB در یک ظاهری یکنواخت در مرورگر دارد و کارها و پروژه ها امکان حفظ محرمانگی و یا امکان اشتراک گذاری و عمومی وجود دارد. مدار ها و کتابخانه ها می تواند از نرم افزارهایی هم چون Altium، Eagle، Kicad و Ltspice وارد گردد. فایل ها نیز امکان قابلیت خارج شدن و ذخیره شدن در فرمت های زیادی شامل JSON می باشد. هزینه ی کم طراحی PCB نیز بعنوان یکی از گزینه های این سایت می باشد.
EasyEDA این امکان را برای شما فراهم می کند تا با هزینه ای کم برای PCB بتوانید آن را بطور کارآمدی بسازید. EasyEDA دارای امکان ساخت PCB بعنوان خروجی خود می باشد. با کلیک کردن بر روی آن، شما می توانید سفارش PCB خود را به کارت اضافه نموده و سفارش کامل را انجام دهید. در مرحله بعد شما میتوانید PCB و تجهیزات بهم پیوسته آن را در منزل و یا در محل کار خور تحویل گرفته و یا حتی امکان فرستادن به کارخانه جهت وصل اتصالات مدار بخصوص IC ها با پکیج BGA میسر می باشد.
EasyEDA امکان خرید تک مرحله ای برای پروژه های الکترونیک فراهم می کند. شما میتوانید وارد سایت شده و طراحی مدار و PCB و سفارش PCB را امتحان کنید.
بهترین نرم افزارهای رایگان طراحی PCB

2-ZenitPCB
یکی از بهترین نرم افزارهای طراحی PCB برای ایجاد برای ایجاد برد مداری پرینت شده بصورت حرفه ای می باشد. این برنامه جهت استفاده در برنامه CAD بسیار آسان است که به شما امکان بررسی پروژه های خود در زمان کوتاه را فراهم می سازد. با کمک نرم افزار ZenitPCB، امکان ایجاد اولیه پروژه ها هم از لحاظ شماتیکی و هم لایه بندی میسر می باشد.
بهترین نرم افزارهای رایگان طراحی PCB

3-TinyCAD
یک برنامه ای برای کمک به رسم دیاگرام های مداری است. در این نرم افزار سمبل های کتابخانه ای است که به شما راه درست را جهت شروع نشان می دهد. هم چنین امکان پرینت ساده ی طراحی های خود فراهم می باشد و شما می توانید با استفاده از TinyCAD طراحی های خود را یا کپی و پیست کردن در داخل فایل وورد یا ذخیره با فرمت PNG bitmap برای وبسایت منتشر کنید.
بهترین نرم افزارهای رایگان طراحی PCB

4-Osmond PCB
یک ابزاری انعطاف پذیر برای طراحی PCB می باشد. این نرم افزار قابل اجرا بر روی مکنیتاش می باشد. ویژگی های آن شامل: اندازه نامحدود بردها بصورت مجازی، تعداد لایه های برد، تعداد بخش ها، قابل پشتیبانی برای هم سطوح سوراخ دار و هم سطوح دارای قطعات.
بهترین نرم افزارهای رایگان طراحی PCB

5-BSch3V
یک برنامه ی شماتیکی برای ویندوز می باشد. نام BSch مخفف کلمه ی Basic Schematic می باشد. این نرم افزار تنها توابع پایه برای ساده سازی عملکرد را دارا می باشد.
بهترین نرم افزارهای رایگان طراحی PCB

6-ExpressPCB
این نرم افزار بصورت یک قالب برای یادگیری و استفاده می باشد. لایه بندی PCB ها حتی برای کاربران اولیه نیز ساده می باشد.
بهترین نرم افزارهای رایگان طراحی PCB

7-Kicad
یک نرم افزاری متن باز (GPL) بوده که برای ایجاد و ساخت دیاگرام های مدارهای الکترونیکی و PCB ها استفاده می شود. این نرم افزار برای هر فردی که طراحی الکترونیک انجام می دهد مفید می باشد.
بهترین نرم افزارهای رایگان طراحی PCB

gEDA-8
قابل اجرا بر روی لینوکس می باشد و ابزراهایی که برای طراحی مدارات الکتریکی، شماتیک، شبیه سازی و نمونه سازی و تولید استفاده می شود دارا می باشد. در حال حاضر، gEDA یکی از نرم افزارهای رو به پیشرفت رایگان برای کاربردهای الکترونیکی شامل شماتیکی مدار، مدیریت آنها، تولید مواد آنها (BOM)، لیست نتی شامل 20 فرمت و شکل، شبیه سازی آنالوگی و دیجیتالی و طراحی لایه ای PCB می باشد.
بهترین نرم افزارهای رایگان طراحی PCB

9-PCBWeb Designer
PCBWeb یک اپلیکیشن CAD رایگان بوده و برای طراحی و تولید سخت افزارهای الکترونیکی بکار می رود. طراحی چند صفحه ای مدارات با این ابزار سریع جهت سیم کشی امکان پذیر می باشد. بردهای چند لایه ای با قابلیت پشتیبانی با پوشش مس و آنالیز DRC می باشند. کاتالوگ بخش های کلید-دیجیتالی یکپارچه با سند و صورتحساب مدیریت مواد آن می باشد.
بهترین نرم افزارهای رایگان طراحی PCB

10-DesignSpark PCB
نرم افزار DesignSpark PCB بیشترین نرم افزار قابل دسترس در دنیای طراحی الکترونیک می باشد. یادگیری آسان جهت استفاده می باشد و خصوصا برای کاهش چشمگیر زمان مورد نظر طراحی، ساخته شده است. در هسته ی این مورد ویژه یک موتور نرم افزاری قدرتمندی که به شما امکان عکس گرفتن از مدارات، طراحی بردهای PCB و لایه ها میدهد، تعبیه شده است.
بهترین نرم افزارهای رایگان طراحی PCB

لطفا ایده ها و نظرات خود در مورد نرم افزارهای طراحی PCB با ما در میان بگذارید.
ارسال شده توسط:Selina Zhang از easyeda

بازگشت