» » تشخیص حروف چاپی(ICR)+شبکه های عصبی در متلب(جلسه چهارم)
اطلاعات مطلب
  • بازديدها: 204933
  • نويسنده: kiyanmajd
  • تاريخ: 7 تیر 1390
7 تیر 1390

تشخیص حروف چاپی(ICR)+شبکه های عصبی در متلب(جلسه چهارم)

دسته بندی: مقالات, آموزشی, علمی

مقدمه ای بر شبکه های عصبی

مقدمه

جستجو برای هوش مصنوعی) ماشین ( یا سیستم هایی با رفتار انسانی چالشی فرا روی محققان شاخه­ های مختلف بوده است . بحث هایی بر روی تعریف یک سیستم هوشمند وجود دارد اما تنها سیستمی که به عنوان هوشمند مورد توجه قرار می گیرد ، مغز انسان است و اینجاست که یک ایده ی مهندسی معکوس مطرح می شود . چرا بایستی چیزهایی را که هم اکنون وجود دارند، اختراع کنیم . در میانه های قرن بیستم ، ایده ای برای شبیه سازی مغز انسان از طریق طراحی پایین به بالای سیستم با شروع از نرون­1های به هم متصل و رسیدن به شبکه هایی که اعمال اصلی سیستم عصبی انسان را شبیه سازی می کنند ، مطرح شد.

با گذر زمان ، شبکه های عصبی2 خودشان را به عنوان مدل محاسباتی مورد استفاده مطرح کردند.  شبکه های عصبی معمولا در انجام وظایف کامپیوتر های عام ) عملیات با اعداد ، اعمال منطقی و (… نادقیق هستند ، اما در زمینه هایی که کامپیوتر ها در آنجا به مشکل بر می خورند ، کارآیی بیشتری دارند مانند زمینه هایی که الگوریتم مشخصی وجود ندارد مانند پیش بینی ، تشخیص چهره و ... .

یک شبکه عصبی مصنوعی چیست؟

یک شبکه عصبی مصنوعی (ANN3) ایده ای است برای پردازش اطلاعات که از سیستم عصبی زیستی الهام گرفته شده و مانند مغز به پردازش اطلاعات می پردازد . عنصر کلیدی این ایده ، ساختار جدید سیستم پردازش اطلاعات است. این سیستم از شمار زیادی عناصر پردازشی فوق العاده بهم پیوسته تشکیل شده  (neurons) که برای حل یک مسأله با هم هماهنگ عمل می کند.ANN ها، نظیر انسانها، با مثال یاد می گیرند . یک ANN برای انجام وظیفه های مشخص ، مانند شناسایی الگو ها و دسته بندی اطلاعات ، در طول یک پروسه یاد گیری ، تنظیم می شود . در سیستم های زیستی یاد گیری با تنظیماتی در اتصالات سیناپسی که بین اعصاب قرار دارد همراه است . این روش ANN ها هم می باشد.

اگر چه مکانيسم های دقيق کارکرد مغز انسان (يا حتی جانوران) به طور کامل شناخته شده نيست، اما با اين وجود جنبه های شناخته شده ای نيز وجود دارند که الهام بخش تئوری شبکه های عصبی بوده اند.

ادامه مقاله را به صورت PDF از لینک زیر دانلود کنید....

 

تعداد صفحات: 24


chapter4.rar [626.43 کیلوبایت] ( تعداد دانلود: 2975)

 

 

 

 

 

 

شادو پیروز باشید[1] neuron

[2] neural network

[3]Artificial Neural Network

ابر تگ‌ها: شبکه های عصبی, هوش مصنوعی

شما وارد سايت نشده ايد. جهت ارسال نظر در سايت وارد شويد
اگر تاکنون ثبت نام نکرده ايد اينجا کليک کنيد.

ارسال نظر

نام:*
ايميل:
متن نظر:
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
هر دو کد داده شده را وارد نمائيد: *
^